Reklama
aplikuj.pl

Sprawdź, czy Twój Samsung otrzyma AI

Sztuczna inteligencja trafi od firmy Samsung na resztę zeszłorocznych flagowców. Wśród wymienionych modeli pojawiła się również rodzina Galaxy FE. Wypatrujcie na swoich smartfonach aktualizacji z numerem One UI 6.1, bo z pewnością przyjdzie do zacnego grona ludzi. Według Samsunga 100 mln osób dostanie takie wsparcie.

Samsung zapowiadał, że aktualizacja ze sztuczną inteligencją jest już blisko. I właśnie 28 marca rozpocznie się transza z pierwszymi paczkami oprogramowania na całym świecie (w zależności od regionu). Nowe AI dostaną między innymi smartfony z rodziny Galaxy S23 (w tym S23 FE ), Galaxy Z Fold5 , Galaxy Z Flip5 i Galaxy Tab S9. W zależności od rynku aktualizacja One UI 6.1 może przyjść nieco później, ale na pewno jesteśmy bliżej niż dalej. Z oficjalnych informacji dowiadujemy się, że nowe wsparcie na swoje urządzenia otrzyma ponad 100 mln ludzi. Samsung będzie sukcesywnie wdrażał swoje aktualizacje, które będą stopniowo pojawiać się w danych krajach. Pamiętajmy, że w Polsce najszybciej (prawdopodobnie) AI dostaną urządzenia, które pochodzą z rynku open market. Większość operatorów, zanim zgodzi się na wypuszczenie konkretnej aktualizacji sprawdza ją pod kątem działania swoich usług.

Czy AI pojawi się na starsze urządzenia?

Według wiceprezesa Samsung Nicka Portera (Irlandia) producent rozważa wypuszczenie aktualizacji również na rodzinę Galaxy S22 lub nieco starsze urządzenia. Obecnie są fazy testów oraz rozważania, czy dojdzie do takich działań. Na chwilę obecną ciężko to stwierdzić, ponieważ Nick w rozmowie z Gsmarena nie potwierdził ten informacji w 100%. Możemy tylko czekać na ewentualne kroki producent.

Oprócz tego Nick w rozmowie z wyżej wymienionym portalem poinformował, że producent doda do listy asystenta oraz rozmów na żywo większą ilość języków. Ucieszy to wielu odbiorców, ponieważ jeszcze przed samym AI ludzie dość krytykowali małą liczbę języków w Bixby. Sekcja komentarzy na Gsmarena pokazuje, że już pierwsi użytkownicy niektórych urządzeń z serii Galaxy otrzymali już aktualizacje. Na chwilę obecną nie mamy informacji dotyczących polskiego rynku, ale jestem przekonany, że paczka z zawartością One UI 6.1 pojawi się już niedługo na telefonach polskich użytkowników marki Samsung.

Źródło: Gsmarena