Reklama

Sprzedaż gier Capcomu pokazuje kondycję firmy

Sprzedaż gier Capcomu na pewno cieszy szefostwo. Gry firmy osiągają fantastyczne wyniki sprzedażowe.

Capcom to kolejna firma, która opublikowała swój raport finansowy. Japończycy również kończą rok w marcu i teraz podali konkretne liczby dotyczące ich gier. Dzięki temu możemy rzucić okiem na sprzedaż ostatnich hitów i docenić ostatnie działania firmy. Capcom jest na fali.

Czytaj też: Tytuły ekskluzywne Sony biją rekordy – sukces PS4 to sukces PS5

Resident Evil 2 Remake na długo przed zapowiedzią wyciekał do sieci w postaci skrawków informacji. To, co w nich przedstawiano brzmiało aż zbyt dobrze i sporo osób nie wierzyło w kompletne odnowienie gry. A tutaj proszę – plotki okazały się prawdziwe, a gra przebiła oczekiwania największych fanów. Do marca 2019 roku rozeszło się 4,2 miliona sztuk gry, co sprawia, że gra uzyskała 10 pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się gier firmy.

Zapowiedź Devil May Cry 5 również była jak sen. Fani czekali na kolejne przygody Dantego, jednak ze smutkiem spora grupa oczekiwała drugiej części DmC. Capcom powrócił jednak do dawnej wersji gry i najwyraźniej się to opłaciło. 2,1 miliona sprzedanych sztuk to solidny wynik, który wciąż rośnie.

Monster Hunter World to za to jakieś szaleństwo. Gra chciała stać się bardziej przystępna dla zachodniego gracza i najwyraźniej się jej to opłaciło. Tytuł pobił wszelkie rekordy i do dziś rozszedł się w ilości 12,4 miliona sztuk. Jest to najlepiej sprzedająca się gra Capcomu w historii, a ja tylko jeszcze przypomnę, że wkrótce wychodzi dodatek Iceborn…

Czytaj też: Konsolowcy w końcu poradzili sobie z raidem The Division 2

Źródło: dualshockers.com