Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was, że PlayStation 4 zaliczył sprzedażowy rekord, a dziś mam dla Was nie lada ciekawostkę.

Okazało się bowiem, że w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedaż PlayStation 4 przebiła właśnie tą PS3. Na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy Sony sprzedało aż 6,1 milionów egzemplarzy, co łącznie daje całe 86,1 milionów konsol. Jest to poniekąd fenomenem, ponieważ od dawna mówi się o zbliżającej się premierze nowej generacji konsol. Widocznie jednak premiera Detroit: Become Human, nowego Spider-Mana i zapowiadającego się na grę roku Red Dead Redemption 2 zrobiła swoje i przekonała klientów do zaufania Sony.

Wróćmy jednak do samego rekordu, ponieważ leciwe już PlayStation 3 przed latami rozeszło się w nakładzie 83,8 milionów sztuk. Nie trudno się więc domyśleć, że ten wynik został właśnie przebity przez PlayStation 4 oraz jego wariant „Pro”. Nie zapowiada się jednak, że ten duet zagrozi popularności, jaką cieszył się PlayStation 2, a nawet pierwszy z rodziny. Kolejno 155 milionów i 102,49 milionów sprzedanych sztuk nadal piastują najwyższe miejsce na poletku Sony.

Czytaj też: Tego jeszcze nie było – meble PlayStation!

Źródło: Gamnesia

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej