Reklama
aplikuj.pl

2023 rok będzie należał do składanych smartfonów. Ich sprzedaż gwałtownie wzrośnie

Składanych smartfonów tylko przybywa, a kolejni producenci już szykują następne modele. Nowy raport pokazuje, że wraz z coraz szerszą ofertą, wzrasta też ich sprzedaż.

Trendforce zaserwowało nam najnowszy raport zawierający analizy rynku składanych smartfonów w 2023 roku

Wedle przewidywań, w ciągu następnych miesięcy sprzedaż składaków ma wzrosnąć aż o 44% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Analitycy szacują, że w tym roku sprzedanych zostanie ponad 18,5 mln sztuk. Dla porównania, w 2021 r. sprzedano 12,8 mln składanych urządzeń. Oczywiście bezsprzecznym królem na tym tynku pozostaje Samsung, który w ubiegłorocznej sprzedaży miał aż 82% udziałów.

Dlaczego pozostali producenci nie radzą sobie aż tak dobrze? Samsung oczywiście wydaje się najbardziej zaufaną firmą, jeśli chodzi o zakup składaka. Jednak jego modele na tle konkurencji nie zawsze wypadają najlepiej. Problemem innych producentów jest niestety dostępność, bo wiele modeli (np. Oppo Find N) nie wyszło poza Chiny.

Wzrost sprzedaży składanych smartfonów z pewnością pociągnie za sobą więcej zmian w nadchodzących modelach. Już teraz mówi się, że Galaxy Z Fold 5 w końcu zmieni zawias z tego o konstrukcji w kształcie litery „U” na „łezkę”, dzięki czemu ekran po złożeniu będzie całkowicie do siebie przylegał. Zmian powinniśmy spodziewać się też w zakresie samych wyświetlaczy, a na tym zapewne nie koniec, bo poszczególni producenci z pewnością będą się starali, by ich modele wyróżniały się na tle konkurencji.