Wydawcy z całego świata zachodzą zapewne w głowę, jak studiu Cloud Imperium Games udało się zbić majątek (stosunkowo) niewielkim nakładem pracy, bazując na wielu na obietnicach. Zwłaszcza przy okazji takich zapowiedzi, jak to, że tryb zabawy dla jednego gracza w Star Citizen, czyli Squadron 42 zadebiutuje w becie dopiero w 2020 roku.

Poinformował o tym sam twórca, bo Chris Roberts we wpisie na swoim blogu. Roadmapa rozwoju Squadron 42 obejmuje całe 28 rozdziałów, które studio chce osiągnąć w z góry określonych ramach czasowych, rozciągających się od bieżącego kwartału aż do drugiego kwartału 2020. Te postępy możemy śledzić na bieżąco na tej stronie, weryfikując, jak pożytkowane są miliony otrzymane od setek tysięcy fundatorów. Jest to jednak świetny pomysł ze strony twórców, których nie raz obarcza się o manipulowanie swoimi fanami i wręcz specjalnie opóźnianie finalnej wersji Star Citizen.

Tak więc do końca 2019 roku Cloud Imperium chce uzupełnić przewidzianą zawartość Squadron 42, a na początku 2020 roku ruszyć z testami alpha przez pierwsze sześć miesięcy, aby w drugiej połowie wydać wersję beta. Przed fanami Star Citizen jest więc jeszcze długa droga, aby wreszcie móc cieszyć się tym, co obiecywali od początku twórcy.

Czytaj też: Poczynaniami Blizzarda ma teraz rządzić dział finansowy

Źródło: Digitaltrends

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej