WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Squid to jedna z najlepszych aplikacji do zarządzania newsami

Ilość newsów, jaka zalewa nas każdego dnia, jest naprawdę ogromna. Ciężko jest przeglądać wszystkie portale i mieć nad nimi kontrolę. W takim wypadku warto zainstalować najlepszego agregatora newsów, czyli aplikację Squid na telefon. Dzięki niej w łatwy sposób na bieżąco będziecie ze wszystkimi informacjami ze świata.

Aplikacja Sqiud jest dostępna za darmo w Google Play oraz App Store i ma aż 1.3 mln pobrań. Po jej zainstalowaniu zobaczymy ekran z wyborem kategorii a po wykonaniu tego kroku będziemy mogli spojrzeć na newsy. Konfiguracja jest więc prosta i przyjemna – nie ma tutaj większej filozofii czy wysiłku.

Oczywiście po instalacji możemy zmieniać kategorie – jest ich naprawdę mnóstwo. Dzięki różnym kolorom możemy szybko zorientować się, co nas będzie interesowało. Co więcej, kolejność kategorii na pasku można dowolnie zmieniać i dopasować do siebie. Squid umożliwia także zmianę kraju, przeglądanie zablokowanych stron czy posiada wbudowany tutorial. Generalnie obsługa kanałów, zmiana, blokowanie stron są tak łatwe, jak tylko dało się to zrobić.

Przejdźmy do najważniejszego, czyli przeglądania newsów. Są one prezentowane w danym kanale jako kafelki, jeden pod drugim. Dzięki temu łatwo można znaleźć i przejść do wybranego przez siebie newsa. Następnie informacje są prezentowane na dwa sposoby – jako przekierowanie do strony albo jako tekst w Squid. Obie wersja są przyjemne w oglądaniu więc możecie wybrać co Wam się bardziej podoba. W każdym newsie macie też trzy opcje – możliwość zablokowania strony, udostępnienia informacji w różnych mediach czy rysowania po newsie. Ta ostatni pozwala na wyszczególnienie i zapamiętanie najważniejszych informacji, albo zwykłą zabawę.

Podsumowanie

Aplikacja Squid świetnie sprawdziła się w codziennym użytkowaniu. Newsy są prezentowane w sposób przejrzysty i nie ma problemów z ich wyświetlaniem. Jeśli jakaś strona jest zbyt nachalna to możecie łatwo ją zablokować. Warto też wspomnieć o dosyć dużej bazie stron (ponad 3000), które zapewniają mnóstwo nowinek z wielu kategorii. Dzięki łatwemu wybieraniu działów możecie sami decydować, co chcecie oglądać i na czym spędzać swój czas. W mojej opinii każdy z nas powinien mieć taki agregat newsów zainstalowany – zdecydowanie skraca on czas potrzebny na ogarnięcie wszystkich informacji z danego dnia.