WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Stadia Connect – cena, premiera, ogłoszenia gier

Stadia jako przyszłość gamingu? Dalej w to nie wierzę, ale trzeba przyznać, że Google jak na razie „robi to dobrze”.

Każda większa, licząca się firma zajmująca się grami wideo ma swój własny, krótki program, w którym prezentuje nadchodzące na swój sprzęt nowości. I tak:

  • Xbox ma Xbox Inside
  • Nintendo ma Nintendo Direct
  • PlayStation ma (w końcu) State of Play
  • Google ma za to… Stadia Connect

Czytaj też: Nintendo na E3 pokaże 21 gier, które właśnie wyciekły

Kiedy spodziewać się nowego programu Google? Jeszcze przed E3 powinniśmy poznać najbliższe plany firmy. Konkretnie będzie to 6 czerwca.

Co ciekawe, plotki głoszą, że podczas tego wydarzenia zobaczymy nową grę, która nie została jeszcze zapowiedziana. Dotychczas wiedzieliśmy, że Google Stadia uruchomi Assassin’s Creed Odyssey, Doom Eternal oraz jakąś grę od Q-Games (twórcy serii PixelJunk). Mówi się też, że Google poda konkretną cenę usługi oraz datę jej premiery.

Nowym tytułem, który ma pojawić się podczas Stadia Connect jest podobno… Baldur’s Gate 3! Larian, który nie dawno zaliczył wpadkę pozostawiając w kodzie swojej strony hasło „Baludur’s Gate 3” ma pojawić się u Google i pokazać jak gra prezentuje się w akcji w streamingu.

Wierzycie w Google Stadia? Osobiście dalej uważam, że będzie to usługa będąca dodatkiem do głównej konsoli. Uruchomienie gry poza domem przez streaming może i być jakąś zaletą, ale żeby to był aż taki „gamechanger”? No i ciekawe co w sytuacji, jaka wydarzyła się ostatnio, kiedy większość serwerów Google przestało działać…

Czytaj też: Xbox Game Pass na PC w wersji Ultimate da dostęp do profitów na XOne

Źródło: wccftech.com