Star Trek Online obchodzi Dzień Pierwszego Kontaktu

Dzień Pierwszego Kontaktu, wydarzenia Star Trek Online, kwiecień w grze Star Trek Online

5. kwietnia 2063 roku to wyjątkowa data w historii Star Trek. W tym dniu ludzkość po raz pierwszy nawiązała kontakt z Wolkanami. Święto to co roku obchodzone jest w grze Star Trek Online.

Tegoroczne obchody odbędą się na komputerach PC w dniach 2-23 kwietnia a na konsolach PS4 i Xbox One w dniach 9-30 kwietnia. W ciągu tych dni gracze będą mogli wziąć udział w zupełnie nowym patrolu, wystrzelić własną rakietę Phoenix czy zawalczyć o statek „Temporal Vortex Probe”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Dzień Pierwszego Kontaktu odbywa się w Bozeman, w stanie Montana. W tym samym miejscu Zefram Cochrane wystrzelił historyczną rakietę Phoenix. TO ona właśnie była pierwszym ludzkim statkiem dolnym do skoków warp.

Dzień Pierwszego Kontaktu, wydarzenia Star Trek Online, kwiecień w grze Star Trek Online

Tym razem Kapitanowie powrócą aby stawić czoła Borgowi, który próbuje zmienić linię czasu i zapobiec pierwszemu kontaktowi ludzi z Wolkanami. W tym celu gracze zwrócą się o pomoc do Siedem z Dziewięciu. Uczestnicy będą mogli też współpracować z czterema znajomymi w celu zbudowania własnej repliki Phoenix.

Więcej na temat wydarzeń i nagród znajdziecie pod tym linkiem. Dajcie znać w komentarzach czy gracie w tę grę oraz czy jest ona warta zainstalowania podczas pandemii.

Czytaj też: Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered! Gra wycieka tuż przed premierą