Reklama
aplikuj.pl

Prace nad The Star Wars Knights of the Old Republic Remake wstrzymane

Star Wars Knights of the Old Republic

Tego raczej nikt się nie spodziewał! Okazuje się, że The Star Wars Knights of the Old Republic Remake w tej chwili nie powstaje. Tytuł został zawieszony po tym, jak został wewnętrznie zaprezentowany najważniejszym ludziom w Saber i Sony.

Kosmiczne gry wideo nadchodzą, ale The Star Wars Knights of the Old Republic Remake nie

Ostatnie miesiące to masa zapowiedzi gier wideo. Po ostatnim Summer Game Fest po sieci krążyły memy potwierdzające podobne wrażenia graczy – jeśli w przeszłości brakowało Wam gier wideo dziejących się w kosmosie, to nadchodzące lata będą nimi wypełnione. Sam będące fanem sci-fi czekam na takie produkcje jak Solis, The Callisto Protocol, Routine, The Invincible czy oczywiście The Star Wars Knights of the Old Republic Remake.

Czytaj też: Nowy gameplay Saints Row to tytuł, który dobrze znacie

Problem tylko w tym, że okazuje się, że szumnie ogłoszone podczas PlayStation State of Play, The Star Wars Knights of the Old Republic Remake nie spełniło wewnętrznych oczekiwań jakości.

Co wydarzyło się przy produkcji The Star Wars Knights of the Old Republic Remake?

Jak już wiemy – The Star Wars Knights of the Old Republic Remake w tej chwili nie powstaje. Tytuł był tworzony przez ostatnie trzy lata w Aspyr Media, które do tej pory stworzyło kilka remasterów starszych gier z serii Star Wars i żadnego dużego tytułu. Zastanawiałem się, czy uciągną tak wielki projekt wobec, którego oczekiwania są olbrzymie, ale informacje o zatrudnieniu oryginalnych twórców wystarczająco mnie uspokajały. Cóż, chyba jednak nawet ich umiejętności nie pomogły.

Czytaj też: Wrocławskie Serum to survival z cieczą, która zawładnęła naszym życiem

Jak się okazuje powstała specjalna wersja gry pozwalające zaprezentowane całego przekroju projektu w krótkim czasie. Tytuł przyjechali zobaczyć ludzie z Lucasfilm, Sony i Saber Interactive, które wykupiło Aspyr. Efekt? Pracownicy byli spokojni i dumni z tego co stworzyli, a tymczasem jakiś czas po prezentacji nastąpiło zwolnienie głównego designera gry Brada Prince’a oraz art directora – Jasona Minora.

Oficjalne powody wstrzymania projektu nie są znane, ale chyba łatwo wywnioskować, że gra nie prezentowała oczekiwanej jakości i natychmiast trzeba było wprowadzić zmiany, które zdecydowanie opóźnią premierę. Do tego mówi się, że być może projekt, który dotychczas był wspierany przez Saber Interactive, zostanie odebrany Aspyr Media i trafi do tych pierwszych.