WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Stark Drive Mini – składany eBike za niską cenę

Na Kickstartera trafił właśnie Mini od Stark Drive, który nie tylko będzie najprzystępniejszym eBike na rynku, ale również jedynym, którego złożycie i wsiądziecie np. do taksówki lub włożycie do bagażu na lotnisku.

Mini został stworzony właśnie do takich sytuacji, w których ma być dla nabywców oszczędnym środkiem transportu. Według szwedzkiego producenta Stark Drive eBike Mini nie potrzebuje dużych pokładów mocy, więc jego dwie baterię z certyfikatami pozwalającymi na ich transport samolotem pozwalają na przejechanie 14 km przy prędkości 25 km/h bez ingerencji z naszej strony lub 25 mil przy trybie wspomagania pedałowania. Jednak najważniejszą jego cechą ma być niewielka waga (120 kg) oraz rozmiary. Mini ma mierzyć 128 x 102 cm i umożliwiać komfortową jazdę ludziom o wzroście do 194 cm. Po złożeniu ma przybrać kształt kwadratu o wymiarach 60 x 60 centymetrów.

EBike Mini może pochwalić się 250 W silnikiem, ładowaniem za pośrednictwem USB, wbudowanym światłem, klaksonem, a nawet wyświetlaczem LCD. To na nim wyświetla się np. prędkość, poziom naładowania baterii, czy trasa do celu. Wbudowany w tylne koło silnik ma być w stanie rozpędzić Mini do maksymalnie ~25km/h. Ładowanie baterii ma z kolei zająć od 3 do 4 godzin. Stark Drive zapewniło klientom możliwość wymiany silnika elektrycznego do 350 W wersji, dodatkowemu światłu z tyłu oraz modułu GPS. Jednak podstawowa wersja City Model ma kosztować 299$, podczas gdy cena tej przystosowanej do wymogów linii lotniczych ma sięgać 599$. Jeśli wszystko wypali, to Mini w dwóch wariantach trafi do klientów już tego grudnia.

Uber przejmuje startup Jump i tym samym wchodzi na rynek wynajmu rowerów

Źródło: Kickstarter
Zdjęcia: Kickstarter