WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Statystyki Sea of Thieves sugerują, że tytuł naprawdę się udał

Statystyki Sea of Thieves zaprezentowanie przez autorów gry zdradzają nam sporo ciekawostek o grze. Produkcja Rare zdaje się cieszyć dużą popularnością.

Microsoft póki co ma zupełnie inną politykę tytułów ekskluzywnych niż konkurencja. Każdy producent konsoli skupia się najbardziej na czymś innym, dzięki czemu wiele osób może bawić się tak, jak lubi najbardziej. Zdaje się, że Sony stawia na fabułę i chce, aby gracze otrzymywali jak najlepsze scenariusze gier. Dla Nintendo liczy się gameplay – gry dla kilku osób oraz proste, lecz bardzo przyjemne mechaniki sprawiają, że ich tytuły to czysta zabawa.

Czytaj też: Oficjalna retro-konsola od Segi – nadchodzi Sega Genesis

Microsoft ma za to trzecią szkołę robienia gier. Społeczność „zielonych” zdaje się najbardziej lubić tytuły skierowane do rozgrywki wieloosobowej. Tutaj to gracze tworzą własne przygody, bawiąc się z innymi przez Internet. Czy takie rozwiązanie się sprawdza, dowiemy się zapewne po starcie kolejnej generacji sprzętu. Teraz jednak mamy statystyki z gry Sea of Thieves i trzeba przyznać, że gracze spędzają w tym tytule masę czasu.

W Sea of Thieves gracze przepłynęli np. 1,8 miliarda kilometrów. Dzięki swoim podróżom i przygodom udało im się także pozyskać 642 miliardy złotych monet. Codziennie w świecie gry jest odwiedzanych około 2,3 miliona wysp. To daje nam już 844 lokacji zwiedzonych przez wszystkich graczy.

Statystyczny gracz Sea of Thieves walczył z 38 okrętami innych graczy, z siedmioma megalodonami oraz widział krakena… dwa razy. Rzadkie stworzenie! Społeczność gry zebrała razem ponad 70 milionów osiągnięć oraz kupiła ponad 100 milionów przedmiotów kosmetycznych.

Gra cieszy się też popularnością u streamerów. Dotychczas obejrzano 6500 lat streamów, a największa liczba widzów na Twitchu dla tej gry wyniosła prawie 260 tysięcy osób. W serwisie YouTube filmy z Sea of Thieves mają już 432,5 miliona wyświetleń.

Czytaj też: Gracze The Division 2 proszą o latarki, bo gubią się w ciemnościach

Źródło: Twitter.com