WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Staxel opuszcza wczesny dostęp, zyskując nowe funkcje

Po kilku latach w Steam Early Access pełnego wydania doczekała się niezależna gierka Staxel, którą wręcz trudno nie okrzyknąć mianem „Minecrafta skoncentrowanego na farmie”. Charakterystyczna grafika w połączeniu z relaksującym podejściem do prowadzenia własnego gospodarstwa może okazać się świetnym wyborem nie tylko dla tych młodych, ale też tych starszych, poszukujących chwili odprężenia.

Czytaj też: Opublikowano screeny z anulowanego remake’u pierwszych gier z serii Mortal Kombat

Znawcy gatunku mogą się zapewne pokusić również o porównanie do Stardew Valley, ale bez jakichkolwiek zagrożeń i z inną perspektywą. Staxel sprawia w swojej finalnej wersji wrażenie sporej zawartości, na którą można poświęcić długie godziny, bo tak naprawdę dbanie o plon jest tylko częścią zabawy.

Do produkcji trafił nowy system craftingu skupiony na magii, nowe lokacje, cały zestaw minigierek, kilka zwierzaków, a nawet festiwale, w których gracze łapią latające wróżki, czy odwiedzają jaskinie w poszukiwaniu skarbów. Innymi słowy, istna wirtualna sielanka, która może być idealnym wyborem dla tych, którzy chcą otrząsnąć się z wyzwania rzuconego przez Sekiro.

Obecnie Staxel jest dostępny m.in. na Steam za 53,99 złotych i jeśli interesowaliście się produkcją wcześniej, ale zapomnieliście o niej, to twórcy przygotowali stosowny wpis, w którym rozprawiają o wszystkich zmianach i nowościach.

Czytaj też: Szef Gearbox ponownie o zaletach czasowej wyłączności Borderlands 3

Źródło: PCGamer