Reklama
aplikuj.pl

Czy na Steam Deck działa dużo gier? Liczba może zaskoczyć

steam deck

W ile tytułów można zagrać na Steam Deck? Okazuje się, że konsolka Valve radzi sobie z ogromną liczbą tytułów i gracze mogą przebierać w produkcjach.

Tysiące gier na Steam Deck

Steam Deck to pierwszy od czasu headsetu VR Valve Index, udany projekt sprzętowy firmy, która dała nam Steam. Pracownicy Gabe’a Newella bawią się często w innowacyjne projekty, które nie zawszą mogą sprawdzić się na rynku. Wokół Steam Decka było wiele niewiadomych, ale ostatecznie okazuje się, że sprzęt sprawdza się doskonale i naprawdę jest popularny!

Czytaj też: GTA 6 wyśmieje globalne ocieplenie i inflację?

Przekłada się to oczywiście na zainteresowanie deweloperów, którzy sprawdzają, czy ich gra działa na Steam Decku. Przygotowanie specjalnego trybu graficznego pozwalającego grać w 60 lub 30 fps na sprzęcie to często małe wyzwanie dla twórców gier.

Jak się okazuje, liczba gier na pewno działających na Steam Deck przekroczyła już siedem tysięcy! Dokładnie jest to dziś 7118 produkcji. Działających tytułów jest na pewno więcej, ponieważ jeszcze nie sprawdzono wszystkich tytułów dostępnych na Steam. Pełną listę produkcji, które na pewno włączycie na Steam Decku znajdziecie pod tym linkiem.

Warto pamiętać, że na YouTube znajdziemy również masę poradników dotyczących tego, jak można dodatkowo skonfigurować gry lub Decka, aby wycisnąć jeszcze więcej klatek na sekundę.