Reklama
aplikuj.pl

Steam przestanie działać na niektórych komputerach!

steam

Valve podzieliło się nie najlepszymi wieściami na temat swojej aplikacji. Steam przestanie działać na niektórych komputerach z Windowsem!

Steam nie na Windows

Tego się zapewne nie spodziewano. Steam nie będzie już dostępny na niektórych Windowsach. Co więcej, przyczyna tego problemu jest równie zaskakująca. Winne jest bowiem Google. Jak brzmi komunikat Valve?

Czytaj też: Overwatch 2 przez 6 miesięcy zmienił się, jak żadna inna gra

Od 1 stycznia 2024 r. Steam oficjalnie przestanie wspierać systemy operacyjne Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Po tej dacie klient Steam nie będzie już działał w tych wersjach systemu Windows. Aby nadal korzystać ze Steam i wszelkich gier lub innych produktów zakupionych za pośrednictwem Steam, użytkownicy będą musieli zaktualizować system Windows do nowszej wersji.

Najnowsze funkcje Steam opierają się na wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome, która nie działa już w starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steam będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows dostępnych tylko w systemie Windows 10 i nowszych.

Jeśli posiadacie zatem Windows 7, 8 lub 8.1 – najwyższa pora na aktualizację do Windowsa 10 lub 11. Ilu posiadaczy Steam ucierpi? Jest to koło 2 procent użytkowników tej platformy.