Specjaliści do spraw statystyk w firmie Valve muszą mieć właśnie pełne ręce roboty, ponieważ twórcy Steama zasypują nas wręcz podsumowaniami roku 2018. Najpierw zdecydowali się na ujawnienie szczegółów odnośnie gier, a teraz Steam przygotował listę najlepszych gier pod kontrolery w 2018 roku.

Na podstawie badań użytkowników Valve doszło do wniosku, że aż 36,7 miliona graczy używa do grania na Steamie jakiegoś kontrolera. Zaciekawiło to producentów, którzy zdecydowali się na stworzenie listy przedstawiającej preferencje odnośnie typów kontrolerów i konkretnych gier. Innymi słowy, sprawdzili, jaka gra cieszy się największą popularnością wśród użytkowników danego kontrolera. Swoje podsumowanie musieli jednak podzielić na pady Xbox (i „xboxo podobne”), PlayStation, Steam Controller oraz Nintendo Switch Pro. Jak twierdzą:

Przy tworzeniu listy przeanalizowaliśmy czas, jaki posiadacze danego rodzaju kontrolera spędzili na graniu w daną grę. Wspomnianą wartość podzieliliśmy przez liczbę dni, w czasie których dana gra była dostępna w 2018 roku — w ten sposób chcieliśmy uniknąć niedoszacowania gier, które zostały opublikowane w połowie 2018 roku i później. Stworzyliśmy więc dość ogólną listę najpopularniejszych gier, które dobrze współdziałają z danym rodzajem kontrolera.

Finalnie sprawa rozbija się o to, aby gracze znaleźli listę gier kompatybilnych i dobrze działających na danym kontrolerze. Doszli też do wniosku, że wiele gier (głównie AAA) zapewnia znakomite wsparcie dla większości kontrolerów. Każdy ranking przedstawia nie tylko najpopularniejsze gry na danym kontrolerze, ale również te, które w danej kombinacji (gra-kontroler) miały znaczącą przewagę nad pozostałymi. Całość uzupełnia wisienka na torcie, jaką jest krótka lista stworzona z myślą o lokalnej zabawie wieloosobowej.

Czytaj też: Valve zapewnia deweloperom lepsze stawki na Steamie

Źródło: Valve 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!