WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam umożliwi śledzenie nowinek z ulubionych tytułów

W czasach, kiedy to gry-usługi wiodą podobno prym na rynku, a każda kolejna aktualizacja albo poprawia balans, albo wprowadza coś ciekawego, nadążenie za każdą z nich może być sporym wyzwaniem. Dlatego też Valve postanowiło zadbać o tę kwestię na swojej platformie, ułatwiając użytkownikom śledzenie nowinek z ulubionych tytułów.

Jest to nic innego, jak nowy moduł ujawnionego również nowego wyglądu biblioteki Steam, w którym to sekcja z nowinkami gra jedne z głównych skrzypiec. Nie będzie to jednak funkcja dostępna wyłącznie w tym miejscu, ponieważ Valve chciało, aby twórcy mogli w łatwiejszy sposób komunikować się ze swoją społecznością. Stąd też zupełnie nowa zakładka „Zdarzeń” (Events), która powinna pojawić się na Steam najprawdopodobniej w latem przy premierze nowej biblioteki.

Valve podeszło do tej kwestii naprawdę solidnie, decydując się na wykorzystanie sortowania względem rekomendacji, gier w bibliotece i personalnie dostosowanych filtrów. Wszystko po to, aby nie tylko być na bieżąco, ale również rzucać od czasu do czasu okiem na nadchodzące aktualizacje, czy specjalne wydarzenia w grach. Taką funkcję będą oczywiście musieli wspierać sami twórcy, ale zważywszy na to, że już teraz radzą sobie z zamieszczaniem aktualności w sklepie, to nie powinni mieć z taką nowinką problemu.

Jeśli z kolei dostaniemy bzika na punkcie jakichś gier, będziemy mogli nie tylko ustawić przypomnienie na Steam (w formie powiadomienia w na platformie i w mobilnej apce, wiadomości na chacie), skrzynce e-mail, a nawet w kalendarzu Google, czy iCal.

Czytaj też: Dotychczasową sprzedaż Devil May Cry 5 można nazwać sukcesem

Źródło:  PCGamer