PSVR to ciekawy zestaw wirtualnej rzeczywistości, który działa na konsolach od Sony. Jak większość zestawów do VR także ten potrzebuje mocnego sprzętu do płynnego działania a PS4 nie zawsze jest w stanie zapewnić dużą moc obliczeniową. Dlatego użytkownicy zdecydowali się na napisanie nieoficjalnych sterowników umożliwiających podłączenie PSVR do komputera i graniu na Steamie.

Na stronie TrinusVR można znaleźć owe sterowniki. Nie wspierają one oczywiście kontrolerów ruchu nawet od innych producentów niż Sony, natomiast w tym celu można użyć pada od konsoli czy nawet Steam Controllera. Sterowniki można bardzo łatwo skonfigurować. Częstotliwość odświeżania zestawu wynosi 60 Hz, co nie jest złą wartością ale też nie idealną. Być może ktoś w przyszłości rozwinie projekt i zwiększy ową wartość.

Przypominam jeszcze raz, że nie są to oficjalne sterowniki więc mogą być z nimi małe problemy. Natomiast jeśli macie konsolę i mocny komputer nie widzę przeciwwskazań aby spróbować pograć z okularami także na PC.

Źródło: http://www.eteknix.com/

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!