Według raportu z Thurrott.com Microsoft planuje wydać wersję mobilną swojej aplikacji Sticky Notes zarówno na iOSa, jak i Androida jeszcze w tym roku.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie używa Sticky Notes wbudowanego w Windowsa 10. Auł, no – gratuluje celności. Osobiście traktuje go jako podręczny schowek do tymczasowo potrzebnych informacji i szczerze mówiąc jest to po prostu całkiem wygodna aplikacja. Nic więc dziwnego, że Microsoft w ostatnim czasie dodał do niej np. możliwość wybrania odpowiadającego nam motywu. Na ten moment nie wiadomo, jak wyglądałaby w wersji na mobilne urządzenia, ale możemy czegoś się domyśleć.

Czytaj też: Czekaliście na Your Phone? Poczekacie jeszcze dłużej

Mam tutaj na myśli aplikację Your Phone, która w dużym skrócie „łączy” naszego PC na Windowsie 10 z telefonem i umożliwia natychmiastowy oraz bezprzewodowy dostęp do danych. Wzbogacenie całości właśnie o Sticky Notes byłoby naprawdę fajnym dodatkiem, który aktualizowałby się na bieżąco z dwoma wersjami. Wiecie – coś w stylu synchronizacji aplikacji Google Drive na telefonie oraz komputerze, ale z pominięciem serwerów „w chmurze”.

Zapowiada się ciekawie (i co najważniejsze) użytecznie, a to właśnie aspekt, nad którym Microsoft powinien jeszcze popracować.

Studio The Initiative Microsoftu zasilone przez producenta God of War… i nie tylko

Źródło: Neowin

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!