WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Stuningowany Hummer H1 ratuje fanów marki przed elektrycznością

Podczas gdy cały świat oczekuje premiery elektrycznego Hummera EV, który przywróci po wielu latach markę do życia, warsztat Mil-Spec Automotive zajął się podkręcaniem modelu Hummer H1.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy zmodyfikowany Hummer H1 od Mil-Spec, jako że już w 2018 roku tuner tworzył różne wersje SUVa inspirowanego Humvee (via Motor1). Jednak w tym roku Mil-Spec opiera się na reputacji swoich wcześniejszych kreacji i czyni je lepszymi niż kiedykolwiek.

Najnowszy model Mil-Spec Automotive H1 bazuje na 6,6-litrowym silniku turbodiesel Duramax, który wytwarza moc 500 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 1356 Nm. Duża masa, wielkie koła, wysoki moment obrotowy – to lubimy.

Czytaj też: Elon Musk zapowiada rewolucję w Autopilocie Tesli

Nowością tegorocznego modelu Mil-Spec Hummer H1 jest dorzucenie do zestawu aluminiowego zbiornika do rozszerzenia zasięgu na jednym tankowaniu. Ten mieści 30 galonów diesla, czyli 113 litrów, a całość uzupełnia zewnętrzna powłoka uzupełniona kevlarem Deep Sky Black z półmatowymi czarnymi lakierowanymi proszkowo akcentami dla złowrogiego wyglądu.

Teraz najlepsze – cena. Hummer H1 Mil-Spec kosztuje zatrważające 300000$. Jednak nie jest to dziwne, patrząc m.in. po dbałości o szczegóły w kabinie z pikowanymi skórzanymi obiciami w roli głównej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News