WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Stwórz sam perkusję z kartonu w ramach Beatbox od Rhythmo

Ktoś chętny na tekturowy gadżet, który umożliwi Wam rozwinięcie swoich muzycznych umiejętności niewielkim kosztem? Takie coś zapewni Wam automat perkusyjny typu MIDI, którego stworzycie sami z kartonu w ramach zestawu Beatbox od Rhythmo. 

Czytaj też: Tak może wyglądać Moto G8

Rhythmo jest tak naprawdę startupem z siedzibą w Austin za Beatbox, który wziął sobie na cel stworzenie zestawu do samodzielnego montażu dla twórców i studentów STEAM. To nic innego, jak gadżet rytmiczny do tworzenia… rytmu. Wyposażono go w przyciski, joystick i pokrętła rodem z automatów do gier, ale najważniejszymi elementami w nim są dwa głośniki o mocy 50 W, które montuje sę na zewnątrz kartonowego pudełka nadającego się do recyklingu. Wszystkie przewody wewnątrz niego są podłączone do płytki Dev Teensy 3.6 i pakietu baterii 3000 mAh.

Beatboxowi towarzyszy aplikacja na iOSa/Androida i odpowiada za próbki, samouczki, a nawet oferuje możliwość nagrywania utworów. Jest też kompatybilna z oprogramowaniem do tworzenia muzyki innych firm. Podczas gdy przyciski odpowiadają za bębny, to pokrętła kontrolują głośność, a wielofunkcyjny joystick działa tylko jako metoda nawigacji po menu.

Czy kogoś więc dziwi, że Rhythmo zmierza na Kickstartera 3 września i planuje sprzedawać finalnie Beatbox za cenę 150$?

Czytaj też: IHS Markit wymienia wady Huawei Balong 5000

Źródło: New Atlas