Reklama
aplikuj.pl

Szkoda, że nie będzie nam dane kupić Subaru WRX Club Spec

Subaru WRX i WRX STI zmierzają już powoli do nowej generacji, a firma aby podbić jeszcze wyniki sprzedażowe, zapowiedziała specjalne edycje tych modeli, z których najnowszym jest Subaru WRX Club Spec.

Ten dostępny wyłącznie na terenie Australii wariant Subaru WRX będzie limitowany do nakładu jedynie 150 egzemplarzy w wersji z manualną skrzynią biegów, jak i CVT. Cena tych modeli jest rzecz jasna wyższa od kosztu standardowych samochodów i to całkiem solidnie, bo o 20 tysięcy złotych.

Limitowana edycja WRX Club Spec zawiera kilka sportowych elementów, które zwiększają atrakcyjność modelu. Nie zabrakło zestawu 18-calowych felg aluminiowych STI wyposażonych w wysokiej jakości zaciski hamulcowe Brembo, choć to domena tylko wersji w manualu. Całość wieńczy matowa czarna plakietka Club Spec z tyłu.

Wewnątrz WRX Club Spec otrzymuje sportowe kubełkowe fotele Recaro dla kierowcy i pasażera z przodu, a także kierownicę Ultrasuede. Nie zabrakło plakietki informującej o wyujątkowości modelu, jak i lepszego zestawu nagłośnienia z ośmioma głośnikami Harman-Kardon, subwooferem i wzmacniaczem.

Czytaj też: Nowe, szybsze i wydajniejsze elektryczne motorowery od Garelli

Oczekuje się, że WRX nowej generacji pojawi się w 2021 roku, a według plotek (via Motor1) będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o pojemności 2,4 litra, który zapewni 400 koni mechanicznych i 490 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News