Reklama
aplikuj.pl

Subskrybenci Netfliksa celem ataków cyberprzestępców

netflix
The Netflix Inc. website and logo are displayed on laptop computers arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Tuesday, Jan. 21, 2014. Netflix Inc., the largest subscription streaming service, is expected to release earnings data on Jan. 22. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

Przestępcy w sieci wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie naszych danych. Tym razem wzięli sobie na cel subskrybentów Netfliksa, chcąc pozyskać nie tylko ich dane logowania, ale również dane kart płatniczych.

Subskrybenci Netfliksa dostają dziwne maile. Czy faktycznie wysyła je platforma?

W ostatnich dniach na mailach wielu osób pojawiły się dziwne wiadomości wysyłane rzekomo przez Netflix. Od razu rzuca się w oczy niepokojący fakt, wiadomość napisana jest po angielsku i zawiera liczne błędy takie jak zamienione na „?” losowe znaki w wyrazach. W treści można wyczytać, że z powodu bezpieczeństwa Netflix nie jest w stanie dłużej świadczyć usługi, a żeby przywrócić dostęp do serwisu należy klikać w podany link i tam się zalogować, po czym potwierdzić informacje, by nasze konto zostało odblokowane.

Każdy, kto posiada konto w serwisie wie, że maile od Netfliksa zawsze są pisane w języku Polskim. W wiadomości nie podano, o jakie względy bezpieczeństwa chodzi. Okazuje się również, że w innych krajach w tym samym czasie rozsyłane są podobne wiadomości, niektóre również informują o zablokowaniu konta, inne zaś o płatnościach, które się nie powiodły. Wszystkie mają na celu zachęcenie użytkownika do kliknięcia w link i zalogowania się do rzekomego Netflixa.

Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na stronę, która faktycznie wygląda jak ekran logowania na platformie Netflix, jednak jej adres jest podejrzanie długi. Stronę już zablokowano, jednak cyberprzestępcy mogą próbować znowu, więc należy być uważnym i sprawdzać linki, w które klikamy, zwłaszcza, gdy przekierowują nas do logowania się na jakiejś stronie.