Reklama
aplikuj.pl

SUPoX B250A-BTC D+, czyli kiedy ”kopanie” kryptowalut wejdzie za mocno

I nie. Nie powiększałem tego laminatu w Paincie

B250A-BTC D+

Z pewnością wielu interesujących się kopaniem kryptowalut użytkowników zna ograniczenia, jakie niosą za sobą płyty główne ze złączami PCIe x1. Ich mnogość znajdziemy na w teorii przystosowanych konstrukcjach, które wymagają kupna specjalnych adapterów. SUPoX ze swoim modelem B250A-BTC D+ wychodzi temu naprzeciw i prezentuje kawał porządnego laminatu.

W ramach krótkiego wyjaśnienia przedstawię Wam nieodzowny element większości rozbudowanych ”kryptowalutowych koparek”. Jest nim tak zwany riser, który pełni rolę adaptera pomiędzy złączem PCIe x1 i PCIe x16. Jest to wprawdzie prosty komponent składający się ze złącza USB 3.0, PCIe x16 i 6/8-pinowego wejścia zasilania, ale swoje kosztuje, bo mowa o kwocie oscylującej na poziomie 30 złotych.  Kupno kilku z nich już podwyższa cenę przedsięwzięcia, którą w pewnym stopniu minimalizuje model B250A-BTC D+.

Ta płyta główna z chipsetem B250 (Skylake-S i Kabylake-S) dla natywnego wsparcia do 8 kart graficznych, pojedynczym bankiem DDR4 w formacie SO-DIMM, złączem SATA i M.2 może w ogromnym stopniu zamieszać na rynku wyspecjalizowanych propozycji. Wprawdzie ”jedyne” 8 slotów ma się nijak do znacznie bardziej rozbudowanych konstrukcji, ale takie rozwiązanie niesie ze sobą również niebagatelne plusy. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest niższe zużycie energii, ale zmniejszenie ilości wydalanego ciepła, potrzebnego miejsca, finalnych kosztów, zminimalizowanie szans na ewentualne awarie i zwiększenie przepływu powietrza są również na wagę złota.

B250A-BTC D+ umożliwia dodatkowe zasilanie wspomnianych ośmiu kart graficznych łącznie z szesnastu 6-pinowych złączy. Stabilność ponad wszystko! Warto również wspomnieć, że na płycie mogą współpracować jednocześnie zarówno propozycje od AMD, jak i Nvidii. A ile wynosi cena tego cuda? Na szczęście do gamingowych propozycji nawet nie dorasta, ponieważ została wyceniona na 169,99$. W przełożeniu na PLN daje to kwotę nie wyższą niż 600 złotych.

Źródło: techpowerup.com