Reklama
aplikuj.pl

Światłowód Orange najbardziej boi się szczurów

Światłowód to nowoczesny i niemal bezawaryjny typ łączności. Chciałoby się powiedzieć, że prawdziwy mocarz. Tymczasem największym zagrożeniem są dla światłowodu szczury. To one odpowiadają za 1/5 awarii Orange.

Orange w walce ze szczurami

Aż 20% wszystkich awarii światłowodu Orange jest spowodowana przegryzieniem kabli przez szczury. Strzelam, że zaraz po nich drugą równie destrukcyjną siłą są koparki na placach budowy.

Jak możemy zobaczyć na powyższej mapie, największe skupisko szczurów mamy w Warszawie. Tam, gdzie Orange ma już doświadczenie z gryzoniami owija kable specjalną stalowa taśmą odporną na przegryzienie. Inną opcją jest umieszczenie ich w w rurach HDPE z tzw. kanalizacji wtórnej lub rozwiązania mikrokanalizacji doziemnej.

Do tego dochodzi eliminowanie wszelkich dziur i otworów, uszczelnienia oraz najbardziej tradycyjna trutka na szczury.

Orange apeluje o pomoc

Orange prosi o pomoc klientów. Aby monitorowali oni ruchy szczurów w okolicy, szczególnie na prywatnych posesjach i informowanie o nich operatora. Często administracje włączają się w czynną walkę z gryzoniami. W końcu to w ich interesie też jest, aby mieszkańcy mieli dostęp do Internetu oraz żeby monter nie rozgrzebywał kabli na osiedlu co kilka dni lub tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News