Reklama
aplikuj.pl

System bazujący na Androdzie trafi do Volvo XC60, S90 i V90

System bazujący na Androdzie, Volvo XC60, S90, V90

Współpraca Volvo i Google trwa już od 2017 roku, ale dopiero teraz jej owoc trafi do większej liczby modeli Volvo. To nic innego, jak pokładowy system bazujący na Androdzie.

Volvo rozpowszechnia system bazujący na Androdzie

Wedle kontraktu Volvo uzyskało dostęp do systemu informacyjno-rozrywkowego dla samochodów opartego na systemie operacyjnym Android. Chociaż ten system trafił już przed dwoma laty na pokład elektrycznego crossovera XC40 Recharge, to dopiero teraz zaczął poszerzać swoje horyzonty.

Teraz Volvo ogłosiło, że ten system bazujący na Androdzie trafi do XC60, S90, V90 i V90 Cross Country począwszy od roku modelowego 2022 w ramach nadchodzącej aktualizacji portfolio marki na czele z aktualizacją systemów wspomagania kierowcy ADAS. Te samochody będą więc czerpać korzyści z integracji aplikacji i usług Google w samochodowym centrum technologicznym.

W ramach pakietu cyfrowego Volvo zapewni dostęp do aplikacji i usług Google, aplikacji Volvo On Call, bezprzewodowej ładowarki do telefonu oraz danych niezbędnych do działania usług. W tym wszystkim dużą rolę odegra asystent głosowy Google, optymalizacja aplikacji muzycznych i multimedialnych, jak również dorzucenie do zestawu niezastąpionych Map Google.