Reklama

System Microsoft Windows 11 Pro wyciekł. Spójrzcie na zmiany interfejsu

System Microsoft Windows 11 Pro wyciekł, Microsoft Windows 11 Pro, Microsoft Windows 11, wyciek Microsoft Windows 11 Pro

Na ponad tydzień przed oficjalnie planowaną premierą system Microsoft Windows 11 wyciekł na wielu zrzutach ekranu. Pokazał nam tym samym zmiany, których możemy oczekiwać oraz odświeżony interfejs. Oczywiście jednak sama firma nie twierdzi bezpośrednio, że to Windows 11, ale te oficjalne zwiastuny i nieoficjalne przecieki (jak ten) mówią za siebie.

Zobaczcie jak prezentuje się Microsoft Windows 11 Pro

Windows 11 oparty na wersji 21996.1 jest bardzo podobny do anulowanego już Windowsa 10X, który był lekkim i prostym systemem operacyjnym przeznaczonym dla Surface Duo i innych urządzeń energooszczędnych. Patrząc na udostępnione zrzuty ekranu, od razu rzucają się w oczy wyśrodkowane ikony na pasku zadań. Jednak spokojnie, będzie możliwość zmiany ich położenia na tę “standardową” lewą część.

Czytaj też: Nic nie trwa wiecznie. Wsparcie dla Windows 10 również

Menu Start w nowym Windows 11 ma sprawić, że dostęp do naszych aplikacji stanie się prostszy i szybszy. Nowy interfejs użytkownika sprowadza się też do zaokrąglonych okien aplikacji oraz nowych ikon. Poza tym należy pamiętać, że w przedstawionej wczesnej wersji systemu Windows 11, brakuje jeszcze niektórych funkcji.

Jeden ze zrzutów ekranu przedstawia, że Microsoft Store nie uległ zmianie wizualnej, ale to zapewne przez tę konkretną wersję. W wydaniu finalnym wreszcie stanie się ponoć bardziej użyteczny i z pewnością zyska pasujący do reszty zmian styl. Szereg plotek wspomina także o tym, że aplikacje w Windowsie 11 doczekają się ogromnego przerobienia, które sprawi, że będą wreszcie użyteczne.

Czytaj też: Profil Zaufany z ważną zmianą od 17 czerwca

Microsoft zadbał też o aplikację Xbox, która oprócz nowoczesnego interfejsu użytkownika ma umożliwić nam łatwiejszy dostęp do biblioteki Game Pass. Więcej szczegółowych dowiemy się jednak 24 czerwca, kiedy to Microsoft oficjalne zaprezentuje nowy Windows 11.