WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

System Right Bike sam wybierze odpowiedni dla ciebie rower

Wybór dopasowanego idealnie do kogoś roweru nie jest łatwy. Nie wystarczy odpowiedzieć tylko na pytanie co do jego zastosowania, bo później przychodzi jeszcze wybór typu ramy, rozmiaru kół, rozmiaru samej ramy… wiele tego, jak dla kogoś, kto nie zna się na temacie. Na całe szczęście powstał system Right Bike, który sam wybierze odpowiedni dla ciebie rower.

Czytaj też: Naukowcy opracowali układ kierujący autonomicznym rowerem

Za pomysł odpowiada firma Velogicfit z Nowej Zelandii, która wykorzystując połączenie sprzętu i oprogramowania pozwala ułatwić cały proces wyboru roweru do kilku chwil. Wszystko dlatego, że „każdy rowerzysta ma prawo czuć się komfortowo na swoim rowerze”, więc w tym właśnie celu opracowano system Right Bike w natłoku różnorodności w kształcie i rozmiarze ram.

Cały system sprowadza się do wysokiego wyświetlacza dotykowego i wbudowanej kamery 3D. Ta ostatnia mierzy użytkownika, który musi stanąć w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej pozie, aby następnie przenieść go do kreatora, w którym wybierze swoje preferencje. Kiedy mała ankietka zostanie uzupełniona w całości, system przesortuje ofertę sklepu i wybierze najodpowiedniejsze modele dla danego klienta.

Velogicfit twierdzi, że przeglądanie systemu daje klientom pewność, że ich wybory nie okażą się bezcelowe. Right Bike przeszedł próby w Nowej Zelandii, Australii, Tajwanie i Niemczech, a Velogicfit zamierza teraz wprowadzić rozwiązanie na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

Czytaj też: EBike Flit-16 do najładniejszych nie należy, ale się składa

Źródło: New Atlas