WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

System Shock 3 znowu nie powstaje

Deweloperzy, którzy do niedawna pracowali nad System Shock 3 zdradzili co się dzieje w temacie gry. Aktualnie – nic się nie dzieje.

Jakiś czas temu na Steam podczas The Game Awards 2019 mogliśmy za darmo pobrać kilka próbnych wersji gier. Jedną z nich był remake System Shock, który raczej spodobał się fanom, a ekipa Nightdive Studios dostała błogosławieństwo graczy na dalsze tworzenie gry.

Równolegle z System Shock Remake, powstawał System Shock 3 tworzony przez inny zespół. Ekipa ta pracowała dla StarBreeze Studios, które wpadło w poważne kłopoty finansowe i sprzedało prawa do gry OtherSide Entertainment. Tam przez jakiś czas zespół pracował nad grą, ale… już nie pracuje.

Pracownicy, którzy dłubali przy System Shock 3 poinformowali za pomocą LinkedIn, że już nie są odpowiedzialni za tę produkcję. Tytuł stracił wszystkie najważniejsze osoby i nie ma kto go aktualnie robić. Jaki był powód rozpadu projektu?

Zdaniem deweloperów, byli małym zespołem, a na rynku jest już masa podobnych gier w stylu modelu rozgrywki System Shocka. Będąc małą ekipą musieli być kreatywni, ale też sięgać po trochę „dziwne” pomysły, które były tanie, ale przyjemne w odbiorze. Niestety, im bardziej kreował sie cały obraz produkcji, zrozumiano, że to na pewno nie jest to czego oczekują fani. Byli twórcy uważają również, że gdyby Starbreeze nie sprzedało gry, to być może udałoby się doprowadzić projekt do końca.