Reklama
aplikuj.pl

System Windows 11 na Steam Deck. Co trzeba wiedzieć?

steam deck

Do tej pory sprzęt Valve nie był kompatybilny z najnowszym systemem Microsoftu, co zmuszało do postawienia wyłącznie na Windowsa 10. Jednak teraz system Windows 11 na Steam Deck jest już w zupełności dostępny po tym, jak Valve udostępniło dwa nowe firmware.

Nowa aktualizacja pozwala zainstalować system Windows 11 na Steam Deck

Jednak zabawa z Windowsem 11 ciągle jest powiązana z ryzykiem wystąpienia błędów. Wspomniane dwa firmware dzielą się na jedną aktualizację w oficjalnym kanale dystrybucyjnym, która poprawia działanie klawiatury programowej i dodaje kalibrację wejścia. Druga jest z kolei dostępna w ramach kanału beta i skupia się na ulepszeniu różnych aspektów działania konsoli, ale przede wszystkim aktywuje obsługę fTPM, czyli „modułu TPM w procesorze”.

Czytaj też: Chcieliście kupić dysk SSD do PlayStation 5 od MSI? Dzięki Spatium M480 Play to możliwe

Do tej pory instalacja Windowsa 11 na Steam Decku „na lewo”, choć legalna, była równoznaczna z porzuceniem m.in. aktualizacji i 100% wsparcia od Microsoftu. Jednak nie możecie być i tak pewni, że Windows 11 będzie śmigał na Steam Decku bez najmniejszego problemu, bo nadal nie posiada m.in. sterownika audio.