Reklama
aplikuj.pl

Systemy Windows 7 i Windows 8.1 wkrótce stracą wsparcie dla nowej przeglądarki Chrome

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Choć minął już prawie rok od premiery Windowsa 11 i siedem lat odkąd na rynku pojawił się Windows 10, niektórzy nadal korzystają z systemu Windows 7 i Windows 8.1. I właśnie takie osoby muszą się szykować na utratę wsparcia dla przeglądarki Chrome.

Chociaż Windows 7 ma już trzynaście lat, to nadal uważany jest za najlepszą wersję systemu Microsoft, jaka kiedykolwiek powstała. Z tego właśnie powodu, choć od ponad 2 lat firma nie oferuje już wsparcia dla tej wersji, niektórzy nadal z niej korzystają. Podobnie jak z Windowsa 8.1. W styczniu 2023 roku Microsoft zakończy program Extended Security Udpate na starszym Windowsie i z tego powodu Google najwyraźniej doszło do wniosku, że skoro twórcy porzucają swój system, to po co zawracać sobie głowę aktualizowaniem przeglądarki.

Podjęto więc decyzję, że Chrome nie będzie już obsługiwać zarówno Windowsa 7, jak i nowszego o numerze 8.1. Ostatnią wersją, z jakiej użytkownicy tych systemów będą mogli skorzystać będzie Chrome 109. Wersja 110, która zostanie wydana 7 lutego 2023, nie będzie już dla nich dostępna, chyba że zdecydują się na aktualizację systemu do Windowsa 10.

Warto jednak uściślić, że to nie do końca oznacza całkowite wyłączenie przeglądarki Chrome. Korzystanie z niej nadal będzie możliwe, jednak po prostu niezbyt bezpieczne.