Reklama
aplikuj.pl

Przeciek ujawnia szczegóły aparatów Oppo Find X6 Pro

OPPO Find X5 Pro

Nadchodzący Oppo Find X6 Pro będzie z pewnością jednym z ciekawszych urządzeń, zwłaszcza pod względem możliwości fotograficznych. Nowy przeciek rzuca nieco więcej światła na tę kwestię.

Już od jakiegoś czasu mówi się, że Oppo w swoim nadchodzącym flagowcu postawi na sensor Sony IMX989 Type 1, czyli ten potocznie zwany 1-calowym (z OIS). Obok niego znaleźć mają się dwa dodatkowe czujniki – ultraszerokokątny IMX890 i IMX890 z 2,7-krotnym zoomem optycznym i OIS. Jak donosi znany leaker Digital Chat Station – wszystkie trzy będą oferowały rozdzielczość 50 Mpix.

Jest to o tyle ważne, że chyba nie ma nic gorszego, niż utrata jakości podczas przełączania się np. na trym szerokokątny. Dzięki takiemu wyrównaniu rozdzielczości ogólne możliwości fotograficzne Oppo Find X6 Pro będą o wiele lepsze. Dodatkowo warto pamiętać, że nad tą kwestią w kolejnym flagowcu producenta również czuwać będzie Hasselbald, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi, jak w praktyce sprawdzi się ten smartfon.

Tymczasem przypomnijmy jeszcze, że pozostałe przecieki zdradziły nam już kilka istotniejszych szczegółów specyfikacji Finx X6 Pro. Jak na topowy model przystało, na jego pokładzie znajdzie się układ Snapdragon 8 Gen 2, ale nie tylko. Oppo ma sięgnąć też po najnowszego flagowca MediaTek – Dimensity 9200 – więc ponownie urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach, w zależności od rynku. Do tego smartfon ma zaoferować 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Premiery Oppo Find X6 Pro spodziewamy się już na początku 2023 roku, więc jesteśmy pewni, że w kolejnych tygodniach usłyszymy na jego temat jeszcze nie raz.