Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy szczegóły globalnej dystrybucji ThinkPhone

Na początku miesiąca Lenovo zaprezentowało ThinkPhone, czyli biznesowy smartfon inspirowany popularnymi laptopami ThinkPad. Nadal oczekujemy na jego globalną premierę, choć niektórzy mówią, że zwykli klienci i tak nie będą mogli go kupić.

ThinkPhone to powrót do smartfonów biznesowych, ale czy tylko biznesmeni będą mogli go kupić?

O ThinkPhone mówiło się od lat, ale w końcu Lenovo zrealizowało ten projekt, prezentując nam owoc swoich prac na początku miesiąca. Wówczas zabrakło szczegółów na temat globalnej dystrybucji oraz daty premiery na światowym rynku. Krótko po zaprezentowaniu urządzenia pojawiły się natomiast doniesienia, że producent będzie chciał ograniczyć sprzedaż swojego smartfona tylko do klientów biznesowych. Jeśli więc ktoś nie miałby firmy, nie mógłby go zakupić. Trudno się dziwić, że fani marki zaczęli głośno wyrażać swoje niezadowolenie.

Tymczasem nowy raport wskazuje, że nie ma się co martwić, bo ThinkPhone ma być dostępny dla wszystkich, choć niekoniecznie na każdym rynku. Tutaj szczegółów nie znamy, ale podczas prezentacji ogłoszono, że urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Australii i wybranych krajach Azji. Jesteśmy więc ciekawi, do których krajów nie trafi.

Przeciek ujawnia nam jeszcze jeden szczegół – cenę. Ta ma wynosić 999 euro za wariant 8/256 GB, a smartfon będzie można kupić jeszcze w tym miesiącu.