WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szczegóły skasowanego Bully 2 na poprzednią generację konsol

Bully 2 na poprzednią generację konsol zapowiadał się doskonale. Grę jednak nagle skasowano.

Rockstar to nie tylko Grand Theft Auto i Red Dead Redemption. Firma ma w swoim portfolio jeszcze kilka marek, jednak wszystkie zostały póki co zamrożone. Co jakiś czas otrzymujemy nowe informacje o wstrzymanych produkcjach i aż szkoda słuchać czasem, jak ciekawe tytuły skasowano.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja GoldenEye była tak dobra, że Valve musiało poprawiać Half-Life’a

Tym razem dowiedzieliśmy sie kilku nowych informacji o Bully 2. Okazuje się, że tytuł, który od pewnego czasu powrócił w plotkach i prawdopodobnie zmierza na kolejną generację konsol, miał wyjść już dawno temu. Rockstar podobno pracował nad Bully 2 jeszcze za czasów PlayStation 3 i Xboksa 360. Deweloperzy, którzy pracowali przy grze postanowili zdradzić kilka informacji.

Jakiś czas temu do sieci wyciekł fragment ścieżki dźwiękowej z gry, która sugerowała, że bohater mógł udać się na jakiś obóz letni. Okazuje się, że rzeczywiście był taki plan. W grze dotarlibyśmy na wakacje do domu nowego męża naszej mamy, a z niego moglibyśmy wyjechać na obóz czy eksplorować okolicę. W grze miało zostać wykorzystanych kilka mechanik z Red Dead Redemption, ale deweloperzy nagle musieli przerwać pracę i zostali zwolnieni.

Pracownicy podobno nawet nie wiedzieli, że mogą zaraz stracić pracę i każdego dnia pracowali nad kolejnymi elementami gry. W Bully 2 pojawiłaby się możliwość wskoczenia do śmietnika, aby ukryć się przed kimś, kto nas gonił. Istniała również mechanika stanięcia plecami do drzewa czy kolumny, co umożliwiłoby powolne przesuwanie się wokół obiektu, aby się schować.

Czytaj też: Adrian Chmielarz o pozycji polskich gier i majątku na kiwnięcie palcem

Źródło: playstationlifestyle.net