WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Szkice projektowe nowego Volkswagena Golfa

Volkswagen Golf Mk8, a więc ten ósmej już generacji, będzie dla producenta ogromnym wyzwaniem, bo zerwie z tradycją i obejmie zupełnie nową drogę. Wspominaliśmy już, że ma oferować topową technologię, a teraz mamy przyjemność rzucić okiem na pierwsze szkice projektowe tego nowego Volkswagena Golfa. 

Czytaj też: Popularność elektrycznych samochodów hamuje infrastruktura ładowania

Golf ósmej generacji doczeka się prezentacji jeszcze w tym miesiącu, ale przed tym możemy zobaczyć, jak wygląda „na papierze”. Najnowsza wersja hatchbacka zostanie zaprezentowana w siedzibie niemieckiej firmy Wolfsburg 24 października, a następnie trafi do sprzedaży  na początku przyszłego roku.

Szkice projektowe nowego Volkswagena Golfa

Szkic zewnętrzny pokazuje, że nowy Golf zachowa klasyczny wygląd, choć z odnowioną konstrukcją reflektorów, która posiada cienki pasek świetlny biegnący przez przód samochodu. Jest też odnowiony przedni zderzak i kratka. Volkswagen obiecuje, że konstrukcja będzie „bardziej dynamiczna niż kiedykolwiek wcześniej”.

Szkic wewnętrzny sugeruje większą zmianę, sugerując, że wiele fizycznych elementów sterujących zostanie wbudowanych w centralnie zamontowany ekran dotykowy, który jest ustawiony tak, aby wypływał z cyfrowego wyświetlacza instrumentów. Jak podoba Wam się takie podejście do „starego dobrego” Golfa?

Czytaj też: Elektryczny BMW iNEXT 2021 celuje w solidny zasięg

Źródło: Auto Express