Reklama

Obejrzyjcie szkolenie specjalistów od uzbrojenia przez polską jednostkę komandosów

szkolenie specjalistów od uzbrojenia, polską jednostkę komandosów

Cisi i skuteczni. Tacy będą polscy komandosi po kolejnej przygodzie w Jednostce Wojskowej Komandosów, gdzie trwa właśnie szkolenie specjalistów od uzbrojenia.

Szkolenie specjalistów od uzbrojenia w Polsce

Jako operatorzy, czy specjaliści od uzbrojenia, szkoleni obecnie komandosi przechodzą roczny kurs, do którego zostali wyselekcjonowani najlepsi z najlepszych. W ramach tego kursu przyszli specjaliści od uzbrojenia znoszą intensywne szkolenia pod okiem najbardziej doświadczonych instruktorów z jednostki, którzy przekazują nie tylko swoją wiedzę, ale również kształtują postawę i cechy charakterów niezbędne w dalszej służbie.

Czytaj też: Microsoft dostarczy Armii USA gogle IVAS za 86,5 miliarda złotych

JWK

60 LAT JEDNOSTKI WOJSKOWEJ KOMANDOSÓW CZ. II Szkolenie bazowe przeprowadzane w Jednostce Wojskowej Komandosów jest rocznym kursem w którym uczestniczą osoby, które ukończyły selekcję. Jest to czas bardzo intensywnych szkoleń pod okiem najbardziej doświadczonych instruktorów z naszej jednostki. Przekazują oni nie tylko swoją wiedzę, ale również kształtują postawę i cechy charakterów niezbędne w dalszej służbie.Jak wygląda szkolenie specjalistyczne dla przyszłych operatorów uzbrojenia, obejmujące wszystkie typy broni? Zobaczcie sami!

Posted by Cisi i skuteczni on Wednesday, March 31, 2021

Jak czytamy na stronie Wojska Polskiego:

Jednostka Wojskowa Komandosów jest przeznaczona do prowadzenia pełnego zakresu aktywności wojskowej wchodzącej w skład operacji specjalnych. Operacje te mogą być prowadzone na lądzie oraz wodach śródlądowych w okresie pokoju, kryzysu lub wojny. Zasadniczymi rodzajami tych operacji są akcje bezpośrednie, rozpoznanie specjalne i wsparcie wojskowe. Jednostka może prowadzić je samodzielnie lub w ramach kampanii narodowych i sojuszniczych.

Wojsko Polskie

Czytaj też: Okręt Sea Shadow, czyli tajny program sprzed 35 lat

Powyżej na materiale możecie obejrzeć tak naprawdę drugą część całego kursu, które obejmuje wszystkie rodzaje broni obecne w jednostce. Szkoleni muszą stać się w pewnym stopniu rusznikarzami, którzy będą w stanie naprawić każdą znaną broń zarówno w pracowni, jak i w szczerym polu.