Sztuczna inteligencja w smartfonach LG

Podczas zbliżających się targów Mobile World Congress 2018, firma LG pokaże część pakietu funkcji opartych na SI. Zostały one opracowane  na potrzeby smartfonów. Technologia zostanie zastosowana między innymi w tegorocznej wersji LG V30.

Pierwsza z funkcji to Vision AI. Pozwala ona na analizę obiektów w polu widzenia i dobranie najlepszego trybu tematycznego spośród tych dostępnych w smartfonie. Telefon analizuje to na jaki obiekt jest ustawiona ostrość, kąt widzenia, kolory, odbicia światła czy oświetlenie tła. Kolejna funkcja to Voice AI, która pozwoli na uruchamiania aplikacji i zmienianie ustawień tylko i wyłącznie przy użyciu głosu. Ha Jeung-Uk, wiceprezes działu LG Mobile Communications, komentuje:

Tak jak informowaliśmy w styczniu podczas targów CES, przyszłość firmy LG jest ściśle związana ze sztuczną inteligencją, a nie tylko z ulepszaniem specyfikacji sprzętowych i zwiększaniem prędkości przetwarzania danych. Będziemy nadal koncentrować się na tworzeniu inteligentniejszych smartfonów. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią rozszerzone doświadczenia użytkownika w rozszerzonej edycji modelu LG V30, o którą pytało i na którą czekało wiele osób.

LG skupia się na ciągłym rozwoju swojej sztucznej inteligencji co ma poprawić użytkowanie urządzeń tej firmy. Co najważniejsze, zmiany nie będę dotyczyły tylko nowych smartfonów ale także będą one udostępnione dla starszych konstrukcji.

Źródło: Materiały prasowe