Reklama
aplikuj.pl

Szukacie taniego robopsa? Mini Pupper 2 jest już dostępny na Kickstarterze

Mini Pupper 2

Zeszłoroczny Mini Pupper z Hongkongu doczekał się swojego ulepszonego i nowocześniejszego brata w postaci Mini Pupper 2. Ta swoista druga generacja jest niczym innym, jak zaawansowanym rozwinięciem pierwotnego modelu, którego właściciele mogą zresztą rozwinąć, dokupując specjalny pakiet ulepszenia za 299$.

Mini Pupper 2 to najnowszy tani robopies

Zdecydowanie nie jest to byle jakie ulepszenie, a efekt wysłuchania próśb użytkowników i ulepszenia tego, co akurat najbardziej zyskało na ulepszeniu. Przykładowo w drugiej generacji Mini Pupper zachowuje wprawdzie 12 stopniową ruchliwość, ale każda noga ma teraz własny mikrokontroler nadzorujący trzy zmodernizowane serwomechanizmy. W wersji Pro każdy mechanizm zapewnia sprzężenie zwrotne oraz dokładne dostosowywanie prędkości i momentu obrotowego.

https://www.kickstarter.com/projects/336477435/mini-pupper-2-open-source-ros2-robot-kit-for-dreamers?utm_source=newatlas.com&utm_medium=kickbooster&utm_content=link&utm_campaign=34a6b6e3&ref=3ejs3n

Idąc dalej, Mini Pupper doczekał się nowych czujników LiDAR, modułów kamery 3D, zwiększonej ładowności z 150 do 200 gramów. Zamiast Raspberry Pi 4B sięgnął po znacznie wydajniejszy Pi Computer Module 4 z mikrokontrolerami Arduino. Nowy robo-pies teraz współpracuje z aplikacją mobilną i choć jego wyświetlacz LCD z przodu nadal się tam znajduje, to nowością jest czujnik dotykowy, mikrofon i głośnik. Zasilanie zapewnia z kolei 1000 mAh akumulator.

Czytaj też: Chiny: okręty podwodne marynarki wojennej będą zasilane bateriami litowo-jonowymi

Zabawa z robotami jest zwykle droga, ale dzięki dziełom takim jak Mini Pupper 2, majsterkowicze mogą pozwolić sobie na zasmakowanie robotycznej przyszłości. Ten model dostępny na Kickstarterze zdecydowanie można uznać za taniego robopsa, choć i tak wyciągnie z Waszych kieszeni sporo, bo przynajmniej 429$ za model do złożenia lub 649$ za złożony już model w wersji Pro.