Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowo szybki Internet w USA. Comcast oferuje już 2 Gb/s łącza

Firma Comcast rozpoczęła nowy proces wdrażania, którego zakończenie planowane na koniec 2025 rok umożliwi ponad 50 milionom gospodarstw domowych w USA dostęp do nowej usługi 2 Gb/s. Część szczęśliwców otrzyma ten dostęp odpowiednio wcześnie, bo już w tym roku ma zamiar oferować nowe pakiety internetowe w 34 miastach w całym kraju przed końcem roku.

2 Gb/s prędkości pobierania to dopiero początek. Firma Comcast zapewni wyjątkowo szybki Internet w USA

Co ciekawe, klienci firmy Comcast nie będą musieli zmieniać oferty, aby odczuć poprawę prędkości wysyłania danych, jako że po zmianie technologii oraz ulepszeniu infrastruktury niektóre wykupione oferty Comcast zapewniają do 10 razy większą prędkość wysyłania danych niż wcześniej.

Czytaj też: Wyszukiwanie min to katorga. Jednak ta technologia znacznie upraszcza cały proces

Z kolei kupno połączenia Gigabit 2x (2 Gb/s download’u) początkowo ograniczy klientów do wysyłania plików z prędkością 200 Mb/s. Ulegnie to zmianie w następnym roku, kiedy to technologia DOCSIS 4.0 odblokuje już wielogigowe symetryczne prędkości.

Firma Comcast na tym jednak nie poprzestanie i tak też rozwinie standard jeszcze bardziej, aby po zakończeniu wszystkich prac oferować połączenia, które zapewnią pobieranie na poziomie 10 Gb/s i wysyłanie rzędu 6 Gb/s na tym samym połączeniu.