Reklama
aplikuj.pl

Szyfrowanie czatów grupowych trafia do Wiadomości Google w wersji beta

Świętując 30-lecie SMS-ów Google zapowiedział, że doda kompleksowe szyfrowanie end-to-end także dla czatów grupowych w aplikacji Wiadomości. Teraz poinformowano, że funkcja trafiła już do beta testerów.

Choć w Wiadomościach Google szyfrowanie było już od dawna, to funkcja dostępna była tylko dla pojedynczych konwersacji. Teraz natomiast – na razie w wersji beta – można korzystać z niej także w rozmowach grupowych. Oznacza to, że Google ani osoby trzecie nie będą mogły odczytać treści naszych wiadomości, nawet jeśli ktoś je przechwyci podczas przesyłania. Warto tylko pamiętać, że szyfrowanie end-to-end wymaga,  wszystkie strony miały włączone funkcje RCS/Chat oraz transmisję danych/Wi-Fi.

Dzięki temu znacznie wzrośnie bezpieczeństwo użytkowników aplikacji, co jest naprawdę świetną wiadomością. Oczywiście będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać, zanim funkcja trafi do stabilnej wersji aplikacji, ale spodziewamy się, że stanie się to już niedługo.

Tymczasem warto wspomnieć, że do Wiadomości Google trafi jeszcze jedna nowośći – możliwość dodawania reakcji na wiadomości przy pomocy wszystkich dostępnych emotikon. Niby nie jest to nic wielkiego, ale fajnie, że i o tę kwestię Google zadbał.