Reklama

Nowy dysk SSD na PCIe 4.0. Oto T-Force Cardea A440

Nowy dysk SSD na PCIe 4.0, T-Force Cardea A440

Już w maju na całym świecie ruszy sprzedaż dysku SSD na PCIe 4.0 w postaci zapowiedzianego właśnie modelu T-Force Cardea A440.

Co obiecuje dysk T-Force Cardea A440?

Zacznijmy może od tego, że obecnie firma T-Force planuje wrzucić na rynek 1 i 2 TB wariant Cardea A440 w cenie kolejno 229 i 429 dolarów, co nie dziwi przez wykorzystanie czterech linii PCIe 4.0. Dzięki nim bowiem ten nośnik może chwalić się 7000 MB/s odczytu sekwencyjnego i 6900 MB/s zapisu sekwencyjnego.

Czytaj też: Aerocool przedstawia serię zasilaczy Dorado

Ciekawie rozwiązano kwestię pasywnego chłodzenia dysku T-Force Cardea A440, bo wygląda na to, że w zestawie znajdą się dwa opatentowane radiatory. Jeden przyjmuje formę prostej, cienkiej płytki z grafenu, który rozprasza do 9% ciepła, a drugi dwuczęściowe chłodzenie z aluminiowymi finami, który radzi sobie już z rozpraszaniem 15% ciepła. Szkoda więc, że T-Force nie postawiło na wykorzystanie wyłącnzie grafenu również w tym bardziej rozbudowanym wydaniu i np. zaoferowało dwie różne wersje w tej samej cenie.

Czytaj też: Blok wodny Bitspower Premium Mobius dla RX 6900 XT już dostępny

Idąc dalej, T-Force Cardea A440 posiada na swoim pokładzie najnowszą technologią Read Recovery Level, usprawniającą żywotność dysku, jak również zoptymalizowany mechanizm segmentacji zestawów NVM i PLM, czyli tryb przewidywalnego opóźnienia.