WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ta 36-tonowa przyczepa, to największy na świecie grill… i do tego mobilny!

Na kanale Barcroft Cars wylądował właśnie materiał z udziałem grilla, jakiego pozazdrościłby Wam każdy sąsiad.

Każdy bowiem przyzna, że od pojedynczego grilla zawsze lepszy jest taki… długi na nieco ponad 23 metry. W tym odcinku Ridiculous Rides na kanale Barcroft Cars na YouTube przybliżono nam w teorii typowe połączenie ciągnika siodłowego i przyczepy, ale ta właśnie przyczepa jest głównym bohaterem, przyjmując postać ogromnego grilla na kółkach.

Za „to coś” odpowiada Terry Folsom, który działa w branży transportowej od trzech dekad. Tego dokładnie ciągnika siodłowego (Peterbilt 379) kupił w 1997 roku, ale zamiast postawić na coś typowego, jako miłośnik grillowania zdecydował się na skonstruowanie największego na świecie mobilnego grilla.

W sumie całość waży około 46 ton, gdzie około 36 ton przypada na samego grilla, którego budowa zajęła sześć miesięcy. Teraz ten kawał stali z rusztami i przeogromnym paleniskiem jest w stanie przygotować do 5400 kilogramów mięsa.

Potrzeba około dwóch i pół godziny, aby nagrzać grilla do odpowiedniej temperatury, a jego przewożenie wymaga zespołu pojazdów i dużo cierpliwości przez wagę i długość przyczepy. Terry i jego rodzina nie narzeka jednak na to, bo często biorą udział w imprezach na dużą skalę, żywiąc nawet 5000 osób dziennie.