WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ta aplikacja pomoże w walce z przemocą

Właśnie startuje ogólnopolska kampania firmy Avon i fundacji Feminoteka. Ma ona na celu walczyć z przemocą wśród kobiet.

W jej ramach zaprezentowana została pierwsze w Polsce aplikacja przeciwprzemocowa – Avon Alert. Umożliwia ona szybki kontakt z telefonem wsparcia, który zapewnia bezpłatną i profesjonalną pomoc (tel. 888-88-33-88, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00). W aplikacji jest też moduł edukacyjny, który pomoże w radzeniu sobie z przemocą.

Start kampanii „PrzeMOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne” to dla fundacji Feminoteka początek ważnego rozdziału. Od teraz będziemy mogły wspierać kobiety z doświadczeniem przemocy w znacznie szerszym wymiarze. Będzie to możliwe nie tylko dzięki wydłużonym godzinom pracy naszego numeru wsparcia, ale również aplikacji Avon Alert, z której kobiety mogą korzystać zawsze, kiedy tego potrzebują. Jestem przekonana, że te dwa narzędzia pozwolą uzyskać profesjonalną pomoc i odbudować poczucie mocy i odwagi wielu kobiet

Joanna Piotrowska, prezeska fundacji Feminoteka.

Przemoc to zjawisko o ciagle zbyt dużej skali. Jeden podmiot nie może jej skutecznie wyeliminować, stąd organizatorzy nawiązali współpracę z wieloma instytucjami. Kampanię honorowym patronatem objęli prezydenci Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Poznania, jak również Rzecznik Praw Obywatelskich.

Przemoc wobec kobiet to wielowymiarowy problem, którego skutki dotyczą nie tylko ofiar, ale również ich rodzin, znajomych i całego społeczeństwa. W Biurze RPO stworzyliśmy listę dziesięciu obszarów, które wymagają natychmiastowych działań, aby skala przemocy wobec kobiet mogła się systematycznie zmniejszać. Jestem jednak świadomy, że ograniczenie tego zjawiska nie będzie możliwe bez solidarnych działań na rzecz edukacji społeczeństwa oraz skończenia z kulturą milczenia i obwiniania ofiar. Bardzo cieszę się, że kampanię „ MOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne ” wspiera szeroka koalicja trzeciego sektora, samorządów i biznesu – to olbrzymia szansa na zmianę postrzegania przemocy przez społeczeństwo i realne wsparcie ofiar

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.
ŹRÓDŁO: Materiały prasowe