W niedalekiej przyszłości pacjenci z zastoinową niewydolnością serca wypuszczani ze szpitala mogą otrzymywać specjalną deskę sedesową. Urządzenie będzie mierzyło ich parametry życiowe za każdym razem, gdy pacjenci na nim usiądą.

Deska opracowana została przez naukowców z Rochester Institute of Technology. Posiada ona elektrokardiogram, balistokardiogram i fotopletyzmogram. Urządzenia umożliwiają mierzenie tętna, ciśnienia krwie, wysycenia krwi tlenem, masę ciała czy objętość wyrzutową serca pacjenta.

Specjalne algorytmy analizują dane i określają, czy stan pacjenta pogarsza się. Dzięki temu możliwe jest zaalarmowanie danej osoby, zanim zauważy ona jakiekolwiek objawy. Przy wykryciu nieprawidłowości informowany o nich jest pacjent oraz lekarz.

Czytaj też: Super silna marihuana związana z częstszym występowaniem psychozy

Desk sedesowa, inteligentna Desk sedesowa, serce, monitorowanie serca, deska monitorująca zdrowie,

W wielu przypadkach może okazać się, że konieczna będzie wizyta u lekarza albo zmiana leków. Jest to mimo wszystko lepsze podejście niż ponowna wizyta w szpitalu – w ciągu 30 dni po wypisaniu 25% pacjentów z chorobą ponownie do niego wraca.

Technologia ma zostać niedługo skomercjalizowana. Odpowiada za to spin-off Heart Health Intelligence. Ciekawe, czy rzeczywiście uda się wprowadzić to rozwiązanie do domów pacjentów, którzy potrzebują takiego monitorowania.

Czytaj też: Wyspa Majotta może znajdować się na ogromnych pokładach magmy

Źródło: Newatlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!