Reklama

Czy tajemnicze Abandoned to gra Kojimy? Twórcy tłumaczą zamieszanie

abandoned

Zapowiedź Abandoned zrodziła plotkę na temat Hideo Kojimy. Czy deweloper Death Stranding grzebie przy intrygującym surwiwalu?

Abandoned wygląda fotorealistycznie. Już samo to sprawia, że masa graczy zainteresowała się tą produkcją. Dorzućcie do tego fakt, że gra ma wykorzystywać 3D Audio od Sony oraz korzystać ze wszystkich bajerów pada DualSense. Który posiadacz PS5 się nie skusiłby na ten tytuł?

Czytaj też: W końcu Crysis Remastered na nextgenach! Choć są małe zgrzyty

Abandoned jak P.T.?

Jeśli przegapiliście zwiastun Abandoned, to rzućcie okiem!

Czytaj też: Nowe grafiki z Resident Evil Village. Lady Dimitrescu i jej córy przerażają

Deweloperami Abandoned jest Blue Box Game Studios, które wcześniej zajmowało się tylko pomaganiem innym twórcom. Ich prosta strona internetowa, czy brak rozpoznawalności zaskakuje w kontraście do tak świetnie zapowiadającej się gry.

Gracze zaczęli myśleć, że jest to powtórka z P.T., które reklamowane było jako produkcja od nieznanego studia, a okazało się Silent Hillem tworzonym przez Hideo Kojimę. Kojima Productions pracuje nad nową grą i wielu uznało, że ponownie tytuł ma zmylić graczy.

Blue Box Game Studios uznało jednak, że nie będą budowali swojej rozpoznawalności na tej… nieprawdziwej informacji. W oficjalnym komunikacie studio zaprzecza, że pracuje z Hideo Kojimą lub Kojima Productions. Cóż… i tak zapowiada się świetnie!