WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tajemnicze demo gry ma prezentować grafikę na PlayStation 5

Każdy chciałby już zobaczyć grafikę na PlayStation 5. Nowy sprzęt ma być prawdziwym skokiem generacyjnym, a przecieki mówią o efekcie „wow”!

W sieci pojawiają się przecieki, które co prawda wprost nie zademonstrują nam grafiki PlayStation 5, ale pozwalają mniej więcej sobie wyobrazić, o jakim skoku generacyjnym mówimy. Co zdradza jeden z informatorów?

Czytaj też: Uszkodzone PlayStation 4 działa nawet po pożarze

Niektórzy szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć tajemnicze demo pewnej gry. Ma ona domyślnie trafić na PC, PlayStation 5 i Xboksa Scarlett, ale aktualnie wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. To co jednak zaprezentowało demo zrobiło takie wrażenie na jednej osobie, że postanowiła ona podzielić się swoimi wrażeniami z resztą.

Czego się dowiedzieliśmy? Samo demo jest prawdziwym fragmentem kodu, który rzeczywiście będzie grą. Nie jest to technologiczna pokazówka demonstrująca siłę nowych urządzeń. Sam program uruchomiony był na architekturze, która znajdzie się w konsoli PlayStation 5. Jakość oprawy graficznej podobno przebija pod każdym względem to, co widzieliśmy teraz chociażby w Red Dead Redemption 2 czy The Last of Us: Part II. Cienie malutkich krzaków bujających się na wietrze, które znajdują się daleko od gracza wyglądają podobno niewyobrażalnie dobrze.

Grafikę na PlayStation 5 będziemy podziwiali podobno z opadem szczęki. Dojdzie tutaj do podobnej sytuacji jak z Killzone: Shadow Fall, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, dając poczucie obcowania z nową generacją konsol. A jak wyglądała płynność? Wczesny build działał w 25-30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K.

Czytaj też: Śmierć w Death Stranding nie będzie tradycyjnym game over

Źródło: wccftech.com