Reklama

Tajemniczy smartfon Realme ujrzał światło dzienne. Co zdradza wyciek?

Tajemniczy smartfon Realme

Wygląda na to, że nadchodzi właśnie nowy smartfon od Realme o numerze modelu RMX3366, choć nie tylko on, ponieważ w rzeczywistości firma szykuje dla nas kilka nowych modeli. Jednak ta tajemnicza nowość pojawiła się w TENAA, lecz po jakimś czasie stamtąd zniknęła. Oczywiście jak to zwykle bywa, komuś udało się wykonać zrzuty ekranu, które ujawniają kilka istotnych informacji związanych z Realme RMX3366.

Tajemniczy smartfon Realme RMX3366 – jaki układ go napędzi?

Osoba znana z ujawniania przedpremierowych informacji udostępniła na Weibo wspomniane zrzuty ekranu oraz wspomniała o jego układzie, a dokładnie o dwóch możliwych. Mowa o Snapdragonie 778G i Snapdragonie 870, ale tak naprawdę nie wiemy, który z nich zasili model Realme RMX3366, bo wkrótce na rynek wraz z nim ma trafić jeszcze jeden smartfon. Chipset Snapdragon 778G został niedawno oficjalnie ogłoszony, a sama firma Realme potwierdziła, że to właśnie on napędzi ich nadchodzący smartfon o nazwie kodowej  „Quicksilver”. Czy to będzie Realme RMX3366? Tego jeszcze nie wiemy.

Czytaj też: O LG mieliśmy zapomnieć, a tu proszę – powstaje LG Velvet 2 Pro

Ogólnie układ ten mają otrzymać smartfony ze średniej półki cenowej, oferując dzięki niemu na przykład nagrywanie wideo 4K HDR10+, łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2, a także robienie zdjęć, oraz nagrywanie z szerokokątnego, ultraszerokokątnego i obiektywu makro w tym samym czasie. Dodatkowo chipset może pochwalić się 40% wzrostem wydajności względem poprzednika.

Czytaj też: Black Shark 4 otrzymuje nowy wariant pamięci

Wracając już do szczegółów o Realme RMX3366, to wpis w TENNA wskazał nam jego 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+. Informacja związana z częstotliwością odświeżania obrazu nie została podana, więc ciężko stwierdzić ile będzie ona wynosiła. Jednak jeśli jest to „Quicksilver” to powinniśmy oczekiwać wysokiej częstotliwości ze względu na wyposażenie go w tryb GT z myślą o grach. Wyciek wspomina też baterię o pojemności 4500 mAh, system operacyjny Android 11 oraz wymiary wynoszące 159,9 x 72,5 x 8 mm.