Reklama
aplikuj.pl

Tak ogromnego spadku zysków Huawei jeszcze nie notował

Z powodu sankcji nałożonych przez USA Huawei nie radzi sobie zbyt dobrze i to już od kilku lat. Teraz dowiedzieliśmy się, że firma odnotowała właśnie największy w historii spadek zysków.

Huawei był kiedyś prężnie rozwijającą się firmą

Słowo klucz tutaj to „był”. Niestety, po sankcjach nałożonych przez Stany Zjednoczone, firma zaczęła podupadać. Bez dostępu do wielu komponentów i technologii, zwłaszcza do usług Google, smartfony Huawei mocno zaczęły tracić na znaczeniu. Obecnie, choć nadal pojawiają się nowe modele, nie są one już tak często kupowane, przez co z jednego z pierwszych miejsc wśród producentów, Huawei spadł bardzo, bardzo nisko.

Teraz firma podzieliła się wynikami finansowymi dotyczącymi działalności na polu elektroniki użytkowej i telekomunikacji, czyli ogółu swojej działalności. W 2022 roku odnotowano zysk netto na poziomie około 5,2 miliarda dolarów. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dużo, ale w rzeczywistości jest to spadek o 69% rok do roku. Tak źle nie było więc jeszcze nigdy, w całej historii Huawei. Ostatni prawie tak duży spadek zysków miał miejsce w 2011 roku, ale i tak mowa była wówczas o 54-procentowym rocznym spadku.

Huawei nie ma jednak zamiaru się poddać i kontynuuje swoją działalność, wypuszczając kolejne urządzenia, choć już nie tak często, jak wcześniej.