Test Takstar TS-450 – świetne słuchawki za bezcen

Takstar to jedna z tych firm, które są znane głównie zagorzałym miłośnikom sprzętu audio. Choć niektórzy z Was mogą używać ich sprzętu, ale z logo zupełnie innej marki. I znacznie droższego. Takstart nie tylko dostarcza sprzęt innym, ale też tworzy słuchawki pod własną marką. Jednym z takich modeli jest TS-450. Klasyczne, przewodowe słuchawki nauszne.

Specyfikacja i zestaw

W całkiem sporym pudełku, obok słuchawek, znajdziemy instrukcję, klasyczną przejściówkę Jack 3,5mm – Jack 6,3mm oraz bardzo ładny, miękki woreczek do przechowywania słuchawek.

Specyfikacja:

  • słuchawki nauszne, zamknięte,
  • przetworniki 40mm, dynamiczne,
  • moc znamionowa 20mW,
  • moc maksymalnie 50mW,
  • pasmo przenoszenia – 10 – 25 000 Hz,
  • czułość 97 ± 3dB przy 1 kHz,
  • kabel o długości 1,6m,
  • masa 200 gramów,
  • cena: 149 zł.

Lekki i solidny plastik

Takstary TS-450 nie wyglądają jak słuchawki za 150 zł. Są w całości wykonane z plastiku, ale zarówno wizualnie, jak i organoleptycznie wyglądają więcej niż dobrze.

To zasługa dwóch elementów. Pierwszym są szczotkowane boki nauszników, które z daleka całkiem skutecznie imitują metal. Drugi to bardzo dobrej jakości skóropodobny materiał na nausznikach oraz dolnej części pałąka. Sam pałąk jest regulowany po obu stronach.

Dobre wrażenie robi też gruby kabel z prostą wtyczką. Co ważne, jest doprowadzony tylko do jednego, lewego nausznika.

Jak przystało na niedrogi, w całości plastikowy sprzęt, słuchawki lubią skrzypnąć. Nie jest to skrzypienie rozpadającej się obudowy, ale naturalny dźwięk wyginanego plastiku, np. podczas zakładania na głowę. Nie mniej jednak, w tej cenie nie ma powodów narzekania.

Założysz na głowę i nie chcesz zdejmować

Wygoda słuchawek Takstar TS-450 przekracza wszelkie pojęcie. Lekka konstrukcja, w połączeniu z grubymi i miękkimi nausznikami oraz solidnym dociskiem robią ogromne i bardzo pozytywne wrażenie.

Słuchawki są szalenie wygodne i można w nich spokojnie przesiedzieć cały dzień bez kompletnie jakiegokolwiek dyskomfortu. Choć mam w domu masę przeróżnych i znacznie droższych słuchawek, to właśnie Takstary wskazałbym jako jedne z najwygodniejszych w trakcie długiego użytkowania.

To nie gra jak słuchawki za 150 zł

Takstar to jedna z tych marek, które potrafią być często polecane na forach muzycznych jako tani i dobry sprzęt. Nie bez powodu firma jest wykorzystywana jako producent sprzętu OEM, który następnie kupicie w sklepie np. z logo HyperX, ale już za 3-4 razy większe pieniądze.

Dlatego też wobec dźwięku miałem spore wymagania i ani trochę się nie zawiodłem. Taskstary TS-450 oferują dźwięk o ciepłej charakterystyce. Jest miękki, z nieprzesadnym, ale wyraźnie dominującym basem. Bardzo minimalnie za nim znajdziemy całkiem sporo tonów średnich i wysokich.

Ale dużą zaletą słuchawek jest ich plastyczność. Chwila zabawy equalizerem i tony niskie możemy zmniejszyć, a z tła wyciągnąć nieśmiałe, małe dźwięki wysokich tonów. W zależności od gatunku muzyki można w ten sposób uzyskać kompletnie różne, ciekawe efekty.

W grach TS-450 sprawdzają się… różnie. Dźwięk jest dobrej jakości, ale momentami brakuje przestrzenności i w sieciowych strzelanka czasami można mieć problem ze zlokalizowaniem kierunku kroków przeciwnika. O ile da się rozróżnić lewą i prawą stronę, tak większej dokładności brakuje.

Złego słowa nie można powiedzieć o głośności. Słuchawki są odpowiednio głośne i są w stanie wytrzymać naprawdę sporą moc, bez pojawienia się trzasków. A do tego bardzo skutecznie tłumią dźwięki otoczenia.

Masz mały budżet i szukasz słuchawek? Takstar jest dla Ciebie

Zanim jeszcze ze smartfnów zniknęły gniazda Jack, przy zakupie słuchawek zawsze szukałem takiego sprzętu jak Takstar TS-450. Wśród marek takich jak właśnie Takstart, Superlux, Shure, Bayerdynamic, czy Cresyn można znaleźć bardzo dobry sprzęt za momentami naprawdę śmieszne pieniądze.

Takstar TS-450 nie są idealne. Dźwięk mógłby być głębszy, a obudowa wykonana z lepszych materiałów. Ale hej! To są słuchawki za 149 zł, a jakością dźwięku dorównują bardziej znanym markom kosztującym nawet 500-600 zł.

Dlatego też jeśli chcesz kupić jak najlepsze słuchawki w niskiej cenie, albo ogółem szukasz dobrych słuchawek i nie zależy Ci na logo znanej marki. Takstary TS-450 powinni Cię zainteresować.