Co ma do powiedzenia stosunkowo tani robot Unitree A1?

tani robot Unitree A1, tani czworonożny robot, Unitree A1, robot A1, robot Unitree,

Jeśli naprawdę chcielibyście swojego własnego robotycznego psa, to jaka cena satysfakcjonowałaby Was do tego stopnia, że zapłacilibyście ją bez zastanowienia? Może tak będzie z modelem A1 od Unitree?

Firma Unitree zasłynęła rok temu swoim czworonożnym robotem Laikago, który kosztował całe 45000 dolarów, czyli sporo. W tej cenie radził sobie z przenoszeniem 9-kilogramowego ładunku, mógł poruszać się do trzech godzin na jednym ładowaniu i ważąc 22 kg, mógł rozpędzić się do nawet 1,4 metra na sekundę.

Tym razem jednak w grę wchodzi coś znacznie, znacznie tańszego, bo model Unitree A1 za prawie 10000$. Nie bez powodu porównałem go do modelu Laikago, bo to praktycznie jego okrojona wersja, która waży 12 kilogramów i stojąc, mierzy 500 x 300 x 400 milimetrów (długość, szerokość, wysokość).

Czytaj też: Tani i prosty respirator prosto od specjalisty NVIDIA

Jego możliwości sprowadzają się do 2,5-godzinnej pracy na jednym ładowaniu, udźwigu do 5 kilogramów i znacznie większej, bo prędkości maksymalnej rzędu 3,3 m/s.

A1 postrzega swoje otoczenie za pomocą podwójnych kamer z wykrywaniem głębokości, przesyłających obraz HD na żywo z powrotem do operatora – może również działać autonomicznie, a na dodatek w trybie śledzenia osoby.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News