Reklama
aplikuj.pl

Tanie podróżowanie – jaki jest na to sposób?

tanie podróżowanie jaki jest na to sposób

Podróżowanie posiada szereg niewątpliwych zalet i przynosi nam mnóstwo korzyści. Wbrew pozorom tego rodzaju sposób na spędzanie wolnego czasu nie musi wiele kosztować. Istnieją bowiem rozwiązania, dzięki którym każdy z nas może podróżować tanio, bezpiecznie i komfortowo. Sprawdźmy, jak samodzielnie zorganizować wyprawę, która nie pochłonie dużych nakładów finansowych.

Tanie podróżowanie – jaki jest na to sposób?

Planowanie podróży składa się zawsze z kilku etapów, a każdy z nich jest równie ważny i wymaga odpowiedniego podejścia do tematu. Jednym z kluczowych aspektów każdej podróży, zarówno tej zagranicznej, jak po kraju, jest wybór optymalnego środka transportu. W przypadku dalszych wypraw najrozsądniejszym i najbardziej opłacalnym wyjściem jest lot samolotem. To właśnie bilety lotnicze stanowią główny wydatek związany z podróżą, dlatego warto szukać okazji do tego, aby nabyć je w jak najniższej cenie.

Tanie podróżowanie – jakie są sprawdzone sposoby?

Rezerwacja biletu lotniczego to jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinno się zrobić po wyborze daty i kierunku podróży. Nie jest tajemnicą, że ceny połączeń lotniczych zmieniają się w sposób dynamiczny i trzeba być na bieżąco, aby w porę skorzystać z okazji. Jeżeli zależy nam na taniej podróży samolotem, powinniśmy przede wszystkim unikać lotu w tzw. wysokim sezonie. W zamian wybierajmy okres jesienno-zimowy lub wczesną wiosnę, dzięki czemu można zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych na biletach w obie strony. Mowa tutaj o kierunkach europejskich, w przypadku dalszych podróży oszczędności sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Najtańsze loty dotyczą zazwyczaj terminów w środku tygodnia, poza weekendem czy świętami. Sposobem na tanie podróżowanie samolotem jest też wybór peryferyjnego lotniska docelowego. Unikajmy też nadmiarowego bagażu, za który z reguły przyjdzie nam dodatkowo zapłacić, co nie jest rozsądną opcją.

samolot stoi na lotnisku

Gdzie kupić najtańsze bilety lotnicze?

Całą podróż możemy w sposób kompleksowy i tani zorganizować przy użyciu wyszukiwarki eSky.pl. Znajdziemy tam najlepsze oferty linii lotniczych działających w naszym kraju, bazę ponad 1,3 mln noclegów na całym świecie, jak i wiele innych usług. W tym celu warto skorzystać choćby z elastycznego wyszukiwania uwzględniającego pobliskie lotniska oraz daty. System wskaże nam wiele alternatywnych opcji podróży, niejednokrotnie wystarczy bowiem zmiana terminu wylotu o jeden dzień lub zmiana portu lotniczego, a w naszym portfelu pozostanie spora suma. Podróżni korzystający z eSky.pl powinni zapoznać się też z zakładkami Okazje, gdzie można znaleźć atrakcyjne oferty lotów, a także Wakacje czy City Break z dostępnymi gotowymi propozycjami podróży wakacyjnych oraz krótkich wypadów do najciekawszych miast w Europie. Przy okazji warto nabyć ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży, które chronią przed skutkami niespodziewanych zdarzeń.

samolot leci w powietrzu

Jak zorganizować tanią podróż za granicę?

Warto podkreślić, że tanie loty to nie jedyny aspekt, dzięki któremu jesteśmy w stanie znacząco ograniczyć koszty podróżowania. Równie ważny jest też wybór budżetowego, ale komfortowego noclegu, jak i zaplanowanie atrakcji na miejscu w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej, przy jak najmniejszych wydatkach. Jeśli chcemy zaoszczędzić na noclegach, możemy zaplanować wyjazd w ten sposób, aby dwie noce spędzić w podróży, np. w samolocie, co sprawdza się przy dłuższych trasach. Przede wszystkim jednak trzeba mieć dobry plan na daną podróż, a jednocześnie zachować pewną elastyczność, która pozwala na zmianę założeń nawet w ostatniej chwili i złapanie pojawiających się okazji.

Wpis o charakterze reklamowym.